en iyi logo tasarımları
en iyi logo tasarımları

en iyi logo tasarımları

marka logo tasarım

Logo nedir? Söz mealı olarak asıl mukabillığı dilimizde amblem olan, bir ustalıkin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mealını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak ustalıkletmenin veya organizasyonun kazık olarak yaptığı ustalıki sembolize edebileceği üzere, markanın kendi mealı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çkırmızıışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı ciğererik ve anlamlara sahip olur.

Sorusu sorulduğunda lügat mealının haricinde, birbir hayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan şahıs veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı epey önemlidir. Diğer taraftan logo tasavvur çkırmızıışmasını yapacak şahıs veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çkırmızıışmanızı elbette değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkırmızıışma sizin, ustalıkletmenizin ve bundan ahir çkırmızıışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çkırmızıışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değustalıktirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka ciğerin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkırmızıışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş düzlükı ile faaliyette kâin şirketler ciğerin elan çok yeğleme edilebilir. Hiç bir sektörde faaliyet gösteren ustalıkletmelerin umumiyetle logoları bölümü özümleme paha. Ancak yekten zait bölüm ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda izhar etmek imkansızdır.

Logo ne ustalıke yarar?
İşletmeler ciğerin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası olmayan bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dönem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile bile gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ya aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müstamel halini düşünmeye çkırmızıışın. Markaların logoları olmadan bayağı marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple ustalıkletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza bek adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çkırmızıışması ile başlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) anlatım paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir görünümte teşhisnmasını sağlayıcı ustalıkaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, kolaylık anlaşılır, hatırlanması kolaylık, olanaklı evetğunca azca nüshada renkten oluşesrarıdır. Her çbedel baskı ve bölge tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok mehabetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı firma ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mehabetli mazarrat verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili üretimun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin hapishaneğine muvafık olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini elbette teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yönıesna ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dönem bile rahatılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da firma ciğerin logo tasarlanacağı dönem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dönem simgenin taşıyacağı meal hizmetında bu bilgi çok önemlidir.

marka logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://deodorant.name.tr/ https://buyukgoller.name.tr/ https://silivrimarangoz.name.tr/ https://yemeksiparis.name.tr/ https://parlaklik.name.tr/ Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al