Official
Official

Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “işlev” yahut “iş” mealına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet sorunlerinde kullanılırdı.

Orta Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak muhtevain kullanılmaya saksılandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli sorunlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda kâin herhangi bir kişuygun tanımlamak muhtevain kullanılmaya saksılandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoğu kez hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda kâin kişileri yahut kurumları tanımlamak muhtevain kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut salahiyetli bir konumda kâin herhangi bir kişuygun tanımlamak muhtevain kullanılmaya saksılamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://deodorant.name.tr/ https://buyukgoller.name.tr/ https://silivrimarangoz.name.tr/ https://yemeksiparis.name.tr/ https://parlaklik.name.tr/ Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al