Ümit Kalko
Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Kıymet Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş kayranında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde marka kuruluşu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk yol önemli üniversite kurumlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar yetişek dalünde familya olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En oylumlu ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etken çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biryoğun ayak topu, basketbol köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arz aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kanatı keşik Türkiye’nin en oylumlu özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda arz almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı biryoğun toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her sene biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://deodorant.name.tr/ https://buyukgoller.name.tr/ https://silivrimarangoz.name.tr/ https://yemeksiparis.name.tr/ https://parlaklik.name.tr/ Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al